Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach wraz ze społecznością akademicką prowadzi zbiórkę pieniędzy na respirator dla pacjentów Oddziału Intensywnej Terapii dotkniętych chorobą COVID-19. Organizatorzy, za pomocą strony zrzutka.pl, chcą zebrać 140 tys. zł.
Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach rocznie leczy około 30 tys. pacjentów, a na Oddziale Intensywnej Terapii - około 95. Pomysł na akcję wsparcia tej placówki zrodził się w środowisku Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
„Społeczność akademicka jest szczególnie uwrażliwiona na potrzeby społeczne, a więc gotowa do pomocy, gdy zaistnieje taka potrzeba. W sytuacjach kryzysowych potrafi się zmobilizować i podejmować działania pomocowe. Wobec ograniczonych możliwości praktycznej pomocy, śląska społeczność akademicka chce czynić dobro wspierając finansowo szpital, aby ułatwić zakup sprzętu niezbędnego w walce z COVID-19” - zaznaczają organizatorzy zbiórki.
Pomysł na zrzutkę powstał w środowisku Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w odpowiedzi na pilną potrzebę zaopatrzenia Szpitala w respiratory dla pacjentów z koronawirusem. Zbiórkę przygotowało Koło Naukowe Etyki działające przy UE w Katowicach
Więcej o akcji można znaleźć pod adresami: https://zrzutka.pl/respirator-dla-aniolow-strozow oraz https://www.facebook.com/RespiratorDlaAniolowStrozow. (PAP)
fot. FB