Akcja Lasów Państwowych - "Choinka dla życia" zakończona sukcesem! Rozdano ponad 5 tys. drzewek światecznych

Bez tytulu bf05a2

Redakcja

28 grudnia, 2021

Wydarzenie zorganizowane przez Lasy Państwowe oraz Narodowe Centrum Krwi zakończyło się dużym sukcesem. Podczas akcji rozdano w sumie 5 tysięcy świątecznych drzewek.

„Choinka dla życia” to inicjatywa Lasów Państwowych, której celem była promocja szczytnej idei krwiodawstwa. W organizacji akcji uczestniczyło również Narodowe Centrum Krwiodawstwa. 16 grudnia w ponad 40 miejscach w całej Polsce każdy, kto oddał krew, otrzymał choinkę od leśników. W sumie Lasy Państwowe przekazały krwiodawcom 5 tysięcy świątecznych drzewek pochodzących ze specjalnych leśnych plantacji.

– Choinki przygotowane przez leśników były podziękowaniem za wspaniały gest, jakim jest oddanie krwi – podkreślił Józef Kubica, p. o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

To nie pierwsza podobna akcja leśników, jednak tegoroczna "Choinka dla życia" objęła całą Polskę - leśnicy postanowili zjednoczyć kilka lokalnych działań i, wspólnie z NCK, zorganizować wydarzenie o ogromnej skali. W akcji mógł wziąć udział każdy, kto nie wykazywał przeciwwskazań zdrowotnych do oddania krwi. - Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Stale oddaję krew, a otrzymana w tym roku naturalna choinka jest miłym zaskoczeniem – mówi Katarzyna z Warszawy.

Choinki rozdawane w ramach akcji pochodziły ze specjalnych plantacji ulokowanych w miejscach, w których nie mogą rosnąć wysokie drzewa, jak np. na obszarach pod liniami energetycznymi. Każde drzewko przyozdobiono bombką z życzeniami oraz podziękowaniem za szlachetny gest donatora. Na bombce znalazła się również instrukcja jak pielęgnować naturalną choinkę w domu. 

Krwi nie da się wyprodukować w laboratorium, można ją jedynie otrzymać od krwiodawców. Oddawanie krwi jest szlachetnym działaniem, które warto promować, nie tylko podczas świąt.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 4.6µg/m3