Agresywny mężczyzna zakłócił mszę. Wykrzykiwał wulgaryzmy z ambony

Zakłocil msze swietą

Redakcja

2 kwietnia 2024

Do niecodziennej sytuacji doszło w sobotni wieczór podczas odprawianej mszy świętej. Mężczyzna po wejściu do jednego z kościołów w Jastrzębiu-Zdroju, zakłócił obrządek aktu religijnego oraz naruszył nietykalność cielesną mundurowych. Za taki czyn grozi mu kilka lat więzienia.

W sobotę o 20:30 policjanci zostali wezwani do jednego z kościołów w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie agresywny mężczyzna zakłócał uroczystości religijne.

Mundurowi ustalili, że podczas odprawianej mszy świętej, mężczyzna dostał się na mównicę i zakłócał przebieg nabożeństwa poprzez głośne krzyki i używanie słów wulgarnych. Mężczyzna miał być także agresywny wobec uczestników mszy - relacjonuje policja.  

Mężczyzna został wyprowadzony do zakrystii, gdzie agresora przejęli przybyli na miejsce mundurowi.

Sprawcą zamieszania okazał się 38-letni mieszkaniec Jastrzębie-Zdroju. Mężczyzna był bardzo pobudzony, znajdował się pod wpływem środków odurzających i istniała obawa, że może sobie zrobić krzywdę - podała KMP w Jastrzębiu-Zdroju. 

W trakcie zatrzymania naruszył także nietykalność cielesną policjantów. Prosto z kościoła trafili więc do policyjnego aresztu. Za swoje zachowanie może spędzić kilka latna kratami.

powiązane artykuły:

Zlodziejkosciol
Wiadomości 24 stycznia 2023

Okazja czyni złodzieja, nawet w kościele. O czym przekonała się jedna z uczestniczek mszy świętej

Csm csm police 4261182 1920 601c3783ba 2d8f41adab
Wiadomości 5 kwietnia 2020

Policyjną interwencją zakończyła się Msza odprawiona w kościele w Ostrem. W czasie nabożeństwa przek

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3