Agnieszka Filipkowska - Radna Gliwice

Agnieszka filipkowska radna

Redakcja

20 sierpnia 2023

Sylwetka radnej Rady Miasta Gliwice Agnieszki Filipkowskiej. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Agnieszka Filipkowska - radna z Gliwic, kandydatka na posła z KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu gliwickim. Kim jest, czym się zajmuje?

Agnieszka Filipkowska urodziła się w 1980 roku w Zabrzu. Posiada wykształcenie wyższe - doktor nauk humanistycznych. Ukończyła germanistykę na Uniwersytecie Opolskim oraz studia podyplomowe z translatoryki. Na Uniwersytecie Śląskim, w 2015 roku, obroniła doktorat z językoznawstwa. Jest nauczycielem języka niemieckiego. Choruje na rdzeniowy zanik mięśni, porusza się na wózku.  Na co dzień pomaga jej Koka, pies asystujący. Podróżniczka i blogerka, aktywistka ds. osób z niepełnosprawnościami. Zainicjowała akcję „Sprawne Gliwice”, tworząc miejską mapę barier architektonicznych.

Działalność w Radzie Miasta

Wybrana na radną po raz pierwszy w 2018 roku, uzyskała wówczas 961 głosów. Należy do klubu radnych Koalicja Obywatelska. Jako radna zasiada w komisjach:

  • Dialogu Społecznego 
  • Edukacji, Kultury i Sportu

Działalność polityczna

Członek partii politycznej Nowoczesna. 

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 5 miejsca na liście KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu nr 29 obejmującym powiaty: gliwicki i tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu: Bytom, Gliwice, Zabrze.

Nawiąż kontakt z radną:

Telefon kontaktowy: 604 978 105

E-mail: a.filipkowska@interia.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3