Adrian Zandberg: "Zagłębie jest dla nas ogromnie ważne"

Czarzasty6

Redakcja

18 września 2019

Minimum trzech posłów z Zagłębia - to cel Lewicy według Adriana Zandberga. W czasie konferencji prasowej w Sosnowcu działacze Lewicy podkreślali, że w Zagłębiu trzeba mówić przede wszystkim o solidarności społecznej, świeckości państwa, demokratycznych wartościach bo właśnie to jest ludziom w tym regionie niesłychanie bliskie.

Działacze Lewicy: Włodzimierz Czarzasty, Adrian Zandberg i Wanda Nowicka zwracali uwagę na zapaść w ochronie zdrowie i zaproponowali kilka rozwiązań Lewicy, które mają "uzdrowić" polskie szpitale:

- 7,2% PKB na zdrowie i program oddłużenia placówek medycznych

- na służbie zdrowia państwo nie powinno zarabiać

Dodatkowo poruszona została kwestia wsparcia przedsiębiorców i wyrównania szans ekonomicznych. Sprawiedliwość społeczna to edukacja, służba zdrowia, to kultura i tutaj nie ma co cudować - to są obowiązku państwa - podsumował Włodzimierz Czarzasty.

IMG 9139

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3