Adam Gawęda i Ewa Gawęda na aucie! Nie znalazło się dla nich miejsce na liście PiS

Gaweda

Redakcja

3 września, 2023

Poznaliśmy w końcu listy Prawa i Sprawiedliwości. Spore niespodzianki w okręgu rybnickim. Na politycznym aucie znalazło się małżeństwo państwa Gawęda.

Liderem okręgu rybnickiego listy PiS jest Bolesław Piecha, co nie jest niespodzianką. Drugie miejsce dostał Paweł Jabłoński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, który 4 lata wcześniej kandydował z okręgu katowickiego. Trójka to reprezentant Suwerennej Polski, Michał Woś. Pozycja 4. Teresa Glenc, a piąte miejsce dostał Grzegorz Matusiak. Na rybnickiej liście znalazł się m.in. Henryk Czich, radny powiatu mikołowskiego i lider zespołu Universe.

Natomiast z tego regionu województwa śląskiego do Senatu z PiS-u startować będą: okręg 72 Dariusz Domański, zastępca Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach, okręg 73 Wojciech Piecha.

Państwo Gawęda na polityczny aucie?

Największą niespodzianką jest brak... Adama Gawędy i jego żony Ewy na listach. W 2019 roku Adam Gawęda został posłem z okręgu rybnickiego, wcześniej był senatorem. Natomiast w 2019 roku jego żona Ewa Gawęda została senatorem z okręgu nr 72 (pokonała Marka Migalskiego).

Ale teraz znane małżeństwo nie otrzymało szansy ani na Sejm, ani na Senat. Nieoficjalnie ma to być decyzja "centrali", a lokalni działacze PiS-u nie ukrywają zaskoczenia.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3