9 tysięcy nielegalnych papierosów w Jaworznie

46 692636 g

Redakcja

4 lutego, 2022

Jaworzniccy policjanci przechwycili blisko 9 tysięcy papierosów, 15 kg krajanki tytoniowej oraz wyroby spirytusowe bez polskich znaków akcyzy. Właściciel kontrabandy wpadł podczas kontroli drogowej.

W czwartek po południu kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej 39-latka kierującego samochodem marki Alfa Romeo. - Podczas kontroli kryminalni zwrócili uwagę na intensywny zapach tytoniu, który wydobywał się z samochodu. Jak się okazało, w bagażniku auta znaleźli worek jutowy, w którym było 15 kilogramów krajanki tytoniowej, ponad 5 tysięcy papierosów i wyroby spirytusowe niewiadomego pochodzenia - informuje policja.

W trakcie dalszych czynności policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą jaworznickiej komendy znaleźli w garażu mieszkańca Jaworzna blisko kolejne nielegalne wyroby alkoholowe i papierosy - blisko 4 tysiące sztuk. Cała kontrabanda została skonfiskowana, a mężczyzna usłyszał zarzuty. - Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, za tego typu czyn grozi wysoka grzywna. Śledczy wstępnie ustalili, że mężczyzna naraził Skarb Państwa na straty w łącznej kwocie około 20 tysięcy złotych - dodaje KMP w Jaworznie.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.8µg/m3 PM2.5: 1.4µg/m3