9-latek wjechał hulajnogą wprost pod samochód. Lądował LPR!

62 659288

Redakcja

12 czerwca 2021

Policjanci z Tychów wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na przejściu dla pieszych przy ulicy Darwina w Tychach. 66-letnia kierująca potrąciła 9-letniego chłopca, który najprawdopodobniej wjechał hulajnogą wprost pod nadjeżdżający pojazd. Przypominamy, że w dalszym ciągu zabrania się pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godzinny 14.40 na ulicy Darwina w Tychach. Ze wstępnych ustaleń policjantów znajdujących się na miejscu zdarzenia wynika, że 9-letni chłopiec miał wjechać hulajnogą wprost pod nadjeżdżający pojazd. 66-letnia kierująca samochodem Hyundai była trzeźwa. W wyniku zderzenia hulajnogi z pojazdem, który miał poruszać się niewielką prędkością, 9-letni chłopiec przewrócił się i doznał urazu głowy. Chłopiec został przetransportowany śmigłowcem do szpitala na dalsze badania.

Przypominamy o nowych regulacjach, które mówią o tym, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście - informuje śląska policja.

Nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

 

źródło; śląska policja

62 659287

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.7µg/m3 PM2.5: 12.1µg/m3