70-letni taksówkarz zaoferował policjantom 190 złotych

Police 01

Redakcja

14 lutego 2024

Katowicka drogówka zatrzymała 70-letniego kierowcę, który popełnił wykroczenie. Groził mu niewysoki mandat, ale mężczyzna postanowił zaoferować łapówkę.

70-letni taksówkarz zlekceważył sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Damrota i Myśliwskiej i wjechał na nie, pomimo możliwości bezpiecznego zatrzymania się przed sygnalizacją i skrzyżowaniem. Zauważył to patrol drogówki, który jechał za nim. 

Zatrzymali taksówkarza i poinformowali o popełnionym wykroczeniu drogowym - Już na początku kontroli mężczyzna został poinformowany również, że czynności policyjne są nagrywane. Pomimo, że cała kontrola była rejestrowana przez kamery nasobne, w które wyposażeni są wszyscy policjanci katowickiej drogówki, taksówkarz wyjął pieniądze z portfela i zaoferował łapówkę policjantom, kładąc je na fotel w radiowozie - relacjonuje katowicka komenda.

70-latek zaoferował... 190 złotych, chociaż miał zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 15 punktami. Chciał uniknąć nałożenia na niego punktów karnych.

70-letni mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do katowickiej jednostki. Podejrzanemu przedstawiono zarzut przekupstwa funkcjonariuszy, w celu odstąpienia przez nich od czynności prawnych. Za przestępstwo korupcyjne grozi mu kara do 10 lat więzienia. Odpowie również przed sądem za popełnione wykroczenie drogowe.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3