60 nowych miejsc parkingowych w Piekarach Śląskich z Budżetu Obywatelskiego

Parking sklodowskiej bo3

Redakcja

14 października, 2022

Zdanie pod nazwą: “Budowa ogólnodostępnych miejsc parkingowych na osiedlu Powstańców Śląskich” wykonano w ramach Budżetu Obywatelskiego i pochłonęło kwotę 417 781,80 zł. Przy ul. Skłodowskiej w Piekarach Śląskich na wysokości budynków nr 125, 117 i 113 powstało łącznie sześćdziesiąt nowych miejsc parkingowych podzielonych na trzy zatoki.

Projekt zrealizowano z opóźnieniem, gdyż pierwszy wykonawca wyłoniony w przetargu nie przystąpił do prac. Z tej przyczyny konieczne było powtórzenie całej procedury, co znacząco wydłużyło realizację.

Jak podkreślono w uzasadnieniu do wniosku: “Osiedle Powstańców Śląskich budowane było w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, dlatego infrastruktura naszego osiedla w żaden sposób nie jest przystosowana do obecnie występującej liczby samochodów, jaka codziennie parkowana jest na terenie osiedla. Parkowanie pojazdów na uliczkach dojazdowych do bloków sprawia, że są one trudno przejezdne, co stanowi wielkie zagrożenie dla skutecznej interwencji pojazdów straży pożarnej, czy też pogotowania ratunkowego i służb komunalnych. Ponadto samochody parkowane są coraz częściej na terenach zielonych. Efektem tego będzie zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców oraz zwiększenie atrakcyjności terenu poprzez nie parkowanie samochodów na terenach zielonych i chodnikach”

Łącznie powstały trzy zatoki po dwadzieścia miejsc parkingowych, w tym na każdej po jednym miejscu dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo dokonano też nasadzeń ponad trzydziestu drzew. Wykonawcą była firma Rak Invest z Myszkowa.

 

Źródło: UM Piekary Śląskie

 

Parking sklodowskiej bo4

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.2µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3