60-latek nękał mieszkanki Łazisk Górnych

Handcuffs 3655288 340

Redakcja

22 lipca, 2023

Przez ponad 3 lata nękał kobiety mieszkające w Łaziskach Górnych. Powód? Uważał, że ma prawo własności do budynków, w których mieszkały pokrzywdzone. 

Horror mieszkanek Łazisk Górnych trwał do stycznia 2020 roku. 60-letni dziś mężczyzna rościł sobie pretensje o prawo własności do budynków, w których mieszkają pokrzywdzone kobiety.

-  Kilkakrotnie w ciągu tygodnia nachodził on je w różnych miejscach i o różnych porach, także w nocy. Śledził, obserwował, publicznie, wulgarnie wyzywał, groził śmiercią oraz zabiciem psa jednej z nich. Przez swoje zachowanie, mężczyzna był dobrze znany lokalnej społeczności, wśród której wzbudzał poczucie zagrożenia - relacjonuje mikołowska komenda.

60-latek usłyszał zarzuty uporczywego nękania, kierowania gróźb karalnych oraz wywierania wpływu na świadków postępowania karnego.

- W zebranym przez policjantów łaziskiej jednostki materiale dowodowym, znajdują się adnotacje o licznych interwencjach oraz obszerne zeznania świadków. Na podstawie tych akt, Prokurator Rejonowy w Mikołowie przedstawił mężczyźnie aż 10 zarzutów karnych. Na wniosek śledczych podejrzany został tymczasowo aresztowany - dodaje policja. 

Grozi mu teraz kara nawet do 8 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.7µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3