34-latek podejrzany o znęcanie się nad żoną

Violence against women g2474589e4 1920

Redakcja

22 listopada, 2023

34-leni mężczyzna miał znęcać się nad swoją żoną. Kilka dni przed interwencją został przyłapany na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu i z aktywnym zakazem. 

Do domowego dramatu miało dochodzić przez ostatni rok we Wręczycy Wielkiej. - Oprawca w domowym zaciszu znęcał się nad pokrzywdzoną zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Kobieta ze strachu i obawy przed jego reakcją nie zgłosiła tego wcześniej organom ścigania - relacjonuje kłobucka komenda.

Ale w końcu poszkodowana zdobyła się na odwagę i zawiadomiła służby. 34-latek został zatrzymany. Po zdobyciu materiału dowodowego, podejrzany usłyszał zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Sąd Rejonowy w Częstochowie, na wniosek śledczych i prokuratury, zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt.

Jak się okazało, nie było to jego pierwsze spotkanie z policją. Zaledwie 3 dni wcześniej został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. Kierował samochodem mając 1,5 promila. Co więcej, zrobił to pomimo posiadania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Grozi mu do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.7µg/m3 PM2.5: 32.9µg/m3