23-letni kierowca Audi potrącił 15-latka

47 796620

Redakcja

29 stycznia, 2024

Idącego drogą poza terenem zabudowanym 15-latka potrącił 23-letni kierowca Audi. Nastolatek trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek po godzinie 19:00 w miejscowości Truskolasy na ul. Częstochowskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadący w kierunku Częstochowy 23-letni kierujący audi, mieszkaniec powiatu kłobuckiego, potrącił idącego drogą 15-latka, również mieszkańca powiatu kłobuckiego

- Do zdarzenia doszło poza terenem zabudowanym, przy trudnych warunkach pogodowych. Kierujący samochodem był trzeźwy. Nastolatek z ciężkimi obrażeniami został zabrany do częstochowskiego szpitala - komentuje policja.

Droga była zablokowana na czas wykonywania policyjnych czynności. Samochód, który brał udział w zdarzeniu został zabezpieczony w celu przeprowadzenia badań przez biegłego z zakresu stanu technicznego pojazdów. Ponadto wypadek będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzeń drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu. Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez śledczych pod nadzorem prokuratury.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3