21-latek z Cieszyna kradł prąd. Grozi mu do 5 lat więzienia

41 681062

Redakcja

4 listopada, 2021

Ciągle znajdują się osoby, które lekceważą bezpieczeństwo i kradną prąd. Kradzież prądu wiąże się nie tylko z uszkodzeniem instalacji elektrycznej, ale także z niebezpieczeństwem dla innych. Przestępstwo to jest częstą przyczyną pożarów, bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również mieszkających w sąsiedztwie.

Przestępstwo odkryli cieszyńscy dzielnicowi, którzy podczas obchodu weryfikowali otrzymane wcześniej informacje. Dzielnicowi w trakcie ustaleń na terenie jednego z bloków zauważyli kabel, który był nieprawidłowo podłączony do jednej z puszek na klatce schodowej. ”Po nitce do kłębka” dzielnicowi trafili do jednego z mieszkań. Zaskoczony wizytą policjantów 21-latek przyznał, że to on nielegalnie pobierał prąd na koszt innych mieszkańców.

Mężczyzna musi się teraz liczyć z dotkliwymi sankcjami. Za kradzież prądu grozi kara do 5 lat więzienia. Ponadto mężczyzna będzie musiał uregulować naliczoną przez dostawcę energii opłatę za nielegalny pobór, której wysokość wynosi od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Przypominamy, że prowizoryczne instalacje mogą doprowadzić do powstania pożaru lub porażenia. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów, bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

źródło: śląska policja

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.5µg/m3