18-latek zwijał kable telekomunikacyjne. Teraz zwinęli i jego

60 719539

Redakcja

8 sierpnia 2022

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali złodzieja na gorącym uczynku. 18-latek kradł ze studzienek kable telekomunikacyjne, aby sprzedać je na złom. Usłyszał 16 zarzutów, za które grozi mu do 8 lat więzienia.

18-latek od stycznia kradł kable telekomunikacyjne w równych miejscach na terenie Świętochłowic. Wpadł, bo w jednej studzience uruchomił się alarm i na miejsce udali się policjanci. Zauważyli mężczyznę, który ze studzienki wyciągał kabel. Okazało się, że „zwinął” go już 10 metrów. Do procederu był przygotowany - miał nożyce do metalu i siekierę. Miał zamiar (po odpowiedniej obróbce) sprzedać kabel na złom.

Zatrzymany 18-letni świętochłowiczanin spędził noc w policyjnym areszcie. Następnego dnia, po długim czasie na przemyślenia, przyznał się kryminalnym, że to nie był jego pierwszy raz. Analiza wcześniejszych zgłoszeń potwierdziła słowa mężczyzny. Kryminalni przedstawili mu łącznie 16 zarzutów dotyczących kradzieży kabli i uszkodzenia linii telekomunikacyjnych na szkodę różnych firm. Straty, jakie spowodował, już przekraczają 10 tysięcy złotych, a dalej są ustalane.

O dalszym losie młodego przestępcy zadecyduje teraz sąd. Za kradzież kabli telekomunikacyjnych, a tym samym spowodowanie zakłóceń działania linii telekomunikacyjnych grozi mu do 8 lat więzienia, a także obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.9µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3