170 bytomian otrzymało paczki w ramach akcji Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego

D4 N 4978 kopia

Redakcja

18 kwietnia, 2022

Około 170 bytomian otrzymało paczki ze śniadaniem wielkanocnym w ramach akcji Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego z dowozem dla Samotnych organizowanej przez Fundację Wolne Miejsce w partnerstwie z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią.

W to dobroczynne przedsięwzięcie zaangażowali się radni Michał Misiaszek i Paweł Winiarski oraz młodzi rajcowie Młodzieżowej Rady Miejskiej, którzy od sobotniego popołudnia do niedzielnego poranka jako wolontariusze dostarczyli paczki z żywnością do 170 adresatów na terenie Bytomia.

Tegoroczna akcja Fudacji Wolne Miejsce rozpoczęła się spotkaniem w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, gdzie przy wspólnym stole usiedli m.in. wolontariusze, darczyńcy, przedstawiciele miast Metropolii. 

Paczki, które trafiły do bytomian zawierały świeże, tradycyjne potrawy świąteczne - biały barszcz z jajkiem, sałatkę jarzynową, białą kiełbasę - jak również pisanki i drobne upominki.

Posiłki, podobnie jak podczas Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych, przygotowali laureaci programu Master Chef, którzy ponownie włączyli się do udziału w akcji.

Celem Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego, była pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, materialnej czy rodzinnej, które nie mogły sobie pozwolić na własną organizację świątecznych posiłków.

 

Źródło: UM Bytom

D4 N 4977 kopia

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.0µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3