17-latek zniszczył witrynę sklepu i zaatakował policjantów

50 770583

Redakcja

4 sierpnia 2023

Młody mężczyzna nie tylko zniszczył wiatę przystankową i witrynę sklepową, ale postanowił też zniszczyć swój start w dorosłe życie. 17-latkowi z Mikołowa grozi teraz do 5 lat więzienia. 

1 sierpnia tuż po północy patrol policji zauważył na jednym z przystanków autobusowych w centrum Łazisk Górnych mężczyznę, który kopał w wiatę, usiłował zerwać rozkład jazdy komunikacji miejskiej oraz rzucał puszkami po piwie.

Kiedy funkcjonariusze zainterweniowali, mikołowianin zaczął wyzywać ich szeregiem wulgaryzmów, a później też pluć i kopać. Okazało się, że mężczyzna ma tylko 17 lat. Trafił do izby wytrzeźwień.

Tego samego dnia policja otrzymała zgłoszenie o zniszczonej wiacie sklepu w Łaziskach Górnych. Monitoring pokazał, że dokonał tego zatrzymany wcześniej 17-latek.

Młody mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia oraz znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia ich nietykalności fizycznej, a także wywierania wpływu na czynności urzędowe. Wartość zniszczonej witryny oszacowano na kwotę ponad 1800 złotych. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.3µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3