13 dzieci wypadło z kajaków do Zalewu Rybnickiego. Uratował je policjant na wolnym

57 699108

Redakcja

31 marca, 2022

Mundurowy z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach w czasie wolnym zauważył dzieci, które w trakcie pływania kajakami wpadły do wody. Policjant natychmiast ruszył z pomocą, dzięki czemu wszyscy bezpiecznie dotarli do brzegu.

W sobotę po godzinie 12.00. dyżurny z rybnickiej komendy otrzymał informację o tym, że na Zalewie Rybnickim wywróciły się łódki, w których pływali harcerze. Świadkiem zdarzenia był policjant z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach, który w czasie wolnym od służby przejeżdżał w pobliżu na rowerze. Kiedy zobaczył dzieci w opresji, natychmiast ruszył do wody, aby je ratować.

Pomimo porywistego wiatru i sporych fal, stróż prawa wskoczył do wody i pomógł harcerzom wydostać się na ląd.

Kiedy wszyscy byli już na brzegu, policjant okrył zziębnięte dzieci swoimi ubraniami. Po chwili na miejsce przybyły policyjne patrole, strażacy oraz załogi pogotowia ratunkowego. Przyleciał również śmigłowiec LPR. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Rybniccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia i prowadzą czynności pod kątem stworzenia zagrożenia dla życia i zdrowia dzieci.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

15 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.9µg/m3 PM2.5: 10.2µg/m3