11-latka zgłosiła porwanie. Zadzwoniła na numer alarmowy, bo założyła się z koleżanką

Woman g51d1818fa 1920

Redakcja

9 marca, 2022

W poniedziałek pod numer 112 zadzwoniła 11-latka z Gliwic, która poinformowała służby o tym, że została porwana. To był (na szczęście) tylko głupi żart.

Operator Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach  bezzwłocznie złożył szczegółowy raport Policji. Natychmiast rozpoczęto działania.

Wyznaczeni gliwiccy policjanci zaczęli ustalać, skąd dzwoniono, do kogo należy telefon, gdzie aktualnie się on znajduje. Jak się okazało, zaraz po połączeniu aparat został wyłączony.

Policjanci działali w Łabędach i Ligocie Zabrskiej, sprawdzali także adres w województwie opolskim. Wyznaczeni policjanci dochodzeniowo-śledczy oraz operacyjni z dwóch komisariatów gliwickich pracowali, żeby dotrzeć do właściciela i użytkownika numeru.

W krótkim czasie wykonano wiele czynności, które doprowadziły do jednej ze szkół podstawowych w Gliwicach, a następnie do 11-letniej uczennicy. Wezwana została matka dziewczynki i w jej obecności policjanci rozmawiali z dzieckiem. Szybko okazało się, że 11-latka zadzwoniła pod numer 112 i wymyśliła wszystko, bo założyła się z koleżanką z klasy.

Źródło: KMP w Gliwicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3