Zapowiedź: Zagłębie Sosnowiec vs GKS Katowice

Zagłębiesosnowiec gkskatowice2023

Redakcja

21 lutego, 2023

Już w sobotę Zagłębie Sosnowiec zagra z GKS Katowice w ramach 21. kolejki Fortuna 1.liga. Oba zespoły w ostatnim czasie notują bardzo mizerne wyniki, dlatego teraz mają okazję do przełamania się w ligowych bojach.

W Sosnowcu nastroje mają minorowe. Zespół Zagłębia jest w trudnej sytuacji i ostatnie wyniki nie napawają optymizmem tamtejszych kibiców. Jak donosi serwis sportowy www.protipster.pl, Sosnowiczanie w aż 4 z 5 ostatnich meczów musieli uznać wyższość rywala! Ponadto w żadnym spotkaniu nie pokazali choćby przebłysku dobrej gry, co tym bardziej może martwić fanów drużyny z Zagłębia. Po raz ostatni ligowy mecz wygrali w październiku minionego roku i przy takiej formie trudno stwierdzić, kiedy może nastąpić przełamanie. Przewaga nad strefą spadkową to 4 punkty. Niżej notowani rywale zaczęli punktować, co jest kolejnym alarmem ostrzegawczym dla Zagłębia.

Sosnowiczanie szczególnie słabo wyglądają na własnym stadionie. Ostatnio nie potrafią wykorzystać atutu własnej murawy. Trzy, ostatnie mecze w roli gospodarza kończyły się porażkami.

W nieco lepszych nastrojach jest GKS Katowice, który plasuje się wyżej w tabeli Fortuna 1 Ligi, ma solidny zapas nad strefą spadkową i może nawet walczyć o strefę barażową. W tym wypadku ostatnie wyniki także nie są zachwycające. Katowiczanie zremisowali dwa niedawne starcia z Podbeskidziem i Termaliką, wcześniej doznali dotkliwej porażki w meczu z ŁKS Łódż 1:5.

Zespół Rafała Góraka znośnie radzi sobie na wyjazdach. Na pięć ostatnich meczów w delegacji przegrali tylko jeden, w pozostałych wracali do Katowic z punktami. Tylko w trzech meczach na wyjazdach GKS Katowice przegrał z gospodarzem ligowego spotkania.

Ciekawie wyglądają za to ostatnie, bezpośrednie mecze pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Katowice. W sierpniu ubiegłego roku w rundzie jesiennej tego sezonu górą był zespół z Katowic, który wygrał z Zagłębiem 3:1. Latem oba zespoły rozegrały sparing kontrolny przed rozpoczęciem sezonu. W minionym sezonie dwukrotnie lepsza była drużyna z Katowic, która wygrała odpowiednio 1:0 i 3:2.

Kto jest faworytem zbliżającego się spotkania? Bardzo trudno jest wskazać, kto ma większe szanse na zwycięstwo. Forma obu zespołów w ostatnim czasie stoi na bardzo porównywalnym poziomie. W opinii ekspertów ProTipster.pl istnieją największe szanse na to, że spotkanie zakończy się remisem i obie drużyny podzielą się punktami.

Jak sytuację oceniają bukmacherzy? Zgodnie z kursami wystawionymi przez legalnych bukmacherów, nieznacznym faworytem do zwycięstwa jest Zagłębie Sosnowiec. Kurs na gospodarzy tego meczu wynosi około 2.10. W przypadku zwycięstwa GKS Katowice, kurs oscyluje w granicy 3.35. W przypadku remisu, bukmacherzy wypłacają około 3,40 za każdą, postawioną złotówkę.

Mecz odbędzie się w sobotę, 25 lutego na ArcelorMittal Park w Sosnowcu. Transmisję z tego spotkania będzie można obejrzeć na żywo na antenie Polsatu Sport.

Pełną listę transmisji meczów na żywo znaleźć można na stronie https://www.protipster.pl/pilka-nozna-transmisja-na-zywo.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.1µg/m3