Wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Partner zatrzymany pod zarzutem zabójstwa

Zabójstwo powiat bierunsko ledzinski

Redakcja

11 maja 2024

Współpraca policjantów z komendy wojewódzkiej w Katowicach i mundurowych z Bierunia doprowadziła do zatrzymania 34-latka, podejrzanego o zabicie swojej partnerki. Na wniosek mysłowickiej prokuratury, decyzją sądu, mężczyzna trafił do aresztu. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Od 22 kwietnia br. bieruńska Policja prowadziła intensywne czynności poszukiwawcze za zaginioną 32 - letnią Małgorzatą W. Zaginięcie zgłosiła jej rodzina. Kobieta po kłótni z partnerem miała wyjść z domu i odjechać samochodem w nieznanym kierunku.

Pracujący przy tej sprawie bieruńscy kryminalni wykonali szereg czynności. Przesłuchali świadków, prowadzili działania w terenie, wielokrotnie przeszukując rejon, w którym odnaleźli jej samochód, równolegle prowadząc operacyjne sprawdzenia, weryfikując wszelkie informacje, które mogłyby ich naprowadzić na trop zaginionej. Nie wykluczali żadnej z hipotez, włącznie z tą, że kobieta nie żyje, a do jej zaginięcia przyczyniła się bliska jej osoba. Im więcej informacji zebrali, tym bardziej zawężali trop.

Po ponad dwóch tygodniach intensywnych działań, do poszukiwań dołączyli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Współpraca katowickich i bieruńskich policjantów poskutkowała zatrzymaniem partnera zaginionej. Mężczyzna jest podejrzany o to, że zabił 32-letnią partnerkę i w okrutny sposób pozbył się ciała. 34-latek nie był wcześniej znany policjantom - podała KPP w Bieruniu. 

Po zatrzymaniu przez Policję 34-latek został doprowadzony do mysłowickiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące spędzi teraz w areszcie.

powiązane artykuły:

Zabójstwo babci w jastrzebiu
Lokalne 2 maja 2024

Przez kilkanaście godzin przeszkoleni policjanci prowadzili rozmowy z mężczyzną stojącym

Usilowanie zabojstwa
Wiadomości 25 kwietnia 2024

Najpierw razem pili, a potem się pokłócili. Podczas awantury 59-latek ugodził nożem swoje

Handcuff g764413ea5 1920
Lokalne 8 marca 2024

Zabójstwo w Rybniku. Zginęła 41-letnia Monika J. Podejrzanym jest jej partner. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.0µg/m3 PM2.5: 2.5µg/m3