Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Zawiercie: Bulwersujące! Lekarz znajdujący się na kwarantannie leczył pacjentów?!

Wybory2020
Jak to możliwe, że po przyjeździe z zagranicy, lekarz "jak gdyby nigdy nic" pracuje, chodzi po oddziale, a nawet operuje? Czy to nie narusza warunków obowiązkowej 14 dniowej kwarantanny? - pytają dziennikarze Kuriera Zawierciańskiego. Sprawa dotyczy Szpitala Powiatowego w Zawierciu. To tam czeski lekarz, pracujący w tym szpitalu trafił na kwarantanne 30 marca.

W ostatnich dniach o całej sytuacji pisali dziennikarze Kuriera Zawierciańskiego. Z informacji jakie udało im się uzyskać wynika, że lekarz który przyjechał 29 marca do Polski, jak gdyby nigdy nic wrócił na oddział, gdzie miał przeprowadzać operacje. I to w czasie kiedy był objęty kwarantanną. Miał też przyjmować na wizytach pacjentów - informuje Kurier Zawierciański.

Sprawa została zgłoszona na policję. Funkcjonariusze poinformowali, że ją zbadają. Wykonali czynności i okazało się, że lekarz faktycznie przebywał na obowiązkowej kwarantannie, tyle że jako miejsce jej odbycia wybrał właśnie szpital. Okazało się też, że to czeski lekarz, który od 30 marca przebywał na kwarantannie. Ale już kilka dni później został z niej zwolniony - informuje Kurier Zawierciański.

O komentarz przez dziennikarzy KZ poproszony został Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zawierciu.

Zgodnie z treścią § 2 ust.2 pkt.2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 31 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r.,poz.566) państwowy inspektor sanitarny właściwy ze względu na miejsce zamieszkania lub pobytu, w których ma być obowiązkowa kwarantanna może podjąć decyzję o skróceniu lub zwolnieniu z obowiązku jej odbycia. Wobec powyższego PPIS w Zawierciu postanowił zwolnić w dniu 6.04.2020 r. w.w. lekarza z obowiązku odbycia kwarantanny - przekazała Ewelina Sergiel-Błaszczyk z PPIS  w Zawierciu

Cała sytuacja nie jest jednak do końca oczywista. Zwolnienie z kwarantanny na wypadek konieczności ratowania życia pacjenta, a normalne funkcjonowanie na oddziale to zupełnie inne kwestie - pisze Kurier Zawierciański.

O osobny komentarz do sprawy poprosiliśmy rzecznika prasowego szpitala.

Obecnie jesteśmy w trakcie wyjaśniania sytuacji. Do czasu uzyskania kompletnych informacji nie komentujemy sprawy - przekazała nam rzecznik placówki

Źródło: www.kurierzawiercianski.pl

Foto: PAP


Komentarze