Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

W górnictwie osiem nowych zakażeń, blisko 180 ozdrowień

Wybory2020
Osiem nowych zakażeń odnotowano w ciągu ostatniej doby w śląskich kopalniach węgla kamiennego. We wszystkich górniczych spółkach przybyło znów ozdrowieńców – od środy łącznie 179 osób.

Według zebranych w czwartek przez PAP danych Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Polskiej Grupy Górniczej i spółki Węglokoks Kraj od początku epidemii potwierdzono zakażenie koronawirusem u 6313 górników z kilkunastu kopalń, wobec 6305 dobę wcześniej.

W ostatniej dobie stwierdzono też ozdrowienia 179 zakażonych wcześniej pracowników: 150 z JSW, 26 z PGG i 3 z Węglokoksu Kraj.

W JSW, gdzie w trakcie epidemii wykryto najwięcej w polskim górnictwie węgla kamiennego zakażeń, w czwartek rano łączna liczba takich przypadków wynosiła 3861 (od środy wzrost o 7).

Nowi zarażeni to pracownicy kopalni Budryk (do czwartku od początku epidemii koronawirusa stwierdzono tam u 283 pracowników, o 2 więcej, niż w środę), kopalni Borynia (407, wzrost o 2), kopalni Jastrzębie-Bzie (387, wzrost o 2) i kopalni Pniówek (1600, wzrost o 1).

W największej węglowej spółce – Polskiej Grupie Górniczej – od środy przybył jeden nowy przypadek zakażenia i łącznie jest ich 1862. Wyzdrowiało dotąd 1447 osób – ta wartość wzrosła ostatniej doby o 26 osób.

Czytaj także: Morawiecki: na całym świecie szukaliśmy respiratorów, kupiliśmy je tam, gdzie można było

W PGG najwięcej zarażonych pracowników było w kopalniach Jankowice (676 – wzrost o 1), Sośnica (460), Murcki-Staszic (236), Marcel (236), Bolesław Śmiały (89), Bielszowice (72) i Ziemowit (27). Według wcześniejszych danych m.in. 25 przypadków było też w Zakładzie Górniczych Robót Inwestycyjnych.

Obok zakładów PGG i JSW od początku epidemii zakażonych zostało też 590 górników z należącej do spółki Węglokoks Kraj kopalni Bobrek. Obecnie koronawirusa ma tam 12 osób (w tym trzech pracowników firm współpracujących z kopalnią); w środę za chore uznawano tam 15 osób. Wyzdrowiało łącznie 578 górników. Żaden pracownik nie przebywa na kwarantannie. (PAP)

Foto: jsw.pl


Komentarze