Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
9 °C
AAA

Stan podwyższonej gotowości w dąbrowskim szpitalu

Coraz więcej niepokoju w szpitalach w naszym regionie. Wciąż nie ma informacji o potwierdzonym przypadku koronawirusa, jest za to stan podwyższonej gotowości. W związku z tym w dąbrowskim szpitalu miejskim obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów już hospitalizowanych.

Zgodnie z przepisami - w stanie podwyższonej gotowości - wyznaczone placówki powinny między innymi przygotować wybrane oddziały do przyjęcia osób z podejrzeniem wirusa, a także przygotować dodatkowe łóżka i zabezpieczyć leki.

Czytaj także: pierwszy przypadek w Polsce? Szpital zaprzecza

W związku z tym szpital został zobowiązany do:
- dokonania oceny planowych przyjęć i zabiegów pod kątem możliwości ich przesunięcia,
- rozważenia wypisania lub przeniesienia na inne oddziały pacjentów nie wymagających bezwzględnej hospitalizacji w oddziałach postawionych w stan podwyższonej gotowości,
- przygotowania dodatkowych stanowisk łóżkowych w wyznaczonych oddziałach lub tymczasową reorganizację w oddziałach, które mogą stanowić rezerwowe miejsce hospitalizacji chorych,

- zabezpieczenia w leki, środki medyczne, diagnostyczne,
- wzmocnienia w siły i środki szpitalnego oddziału ratunkowego,
- łączności ze służbami.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Od 31 grudnia 2019 r. na całym świecie zanotowano 81 tys. 27 potwierdzonych przypadków zapalenia płuc spowodowanego nowym koronawirusem, w tym 2763 zgony.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował w czwartek w Senacie, że w tej chwili w Polsce jest hospitalizowanych 47 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 55 osób jest objętych kwarantanną, a czynnym nadzorem epidemiologicznym – 1570.

Foto: ZCO-dg.pl


Komentarze