Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-3 °C
AAA

SOR w Cieszynie przyjmuje już pacjentów zgłaszających się osobiście

Wybory2020
Oddział ratunkowy Szpitala Śląskiego w Cieszynie od piątku rana przyjmuje już pacjentów zgłaszających się osobiście. Zespoły ratownictwa medycznego nadal są jednak kierowane do pobliskich ośrodków.

"Robimy co w naszej mocy, ale pracujemy w ograniczonym składzie, dlatego bardzo prosimy o wyrozumiałość. O wznowieniu normalnej działalności SOR, która jest zależna od otrzymania wyników naszego zespołu medycznego, będziemy informować na bieżąco" - podała w piątek w komunikacie dyrekcja Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Oddział ratunkowy został zamknięty we wtorek wieczorem po stwierdzeniu u dwóch pracowników obecności wirusa SARS-CoV-2. "Odsunięta od pracy musiała zostać cała ekipa współpracujących z zakażonymi lekarzy i pielęgniarek. Ich powrót może nastąpić nie wcześniej niż po 7 dniach kwarantanny i przeprowadzeniu badań” – informowała wówczas rzecznik starosty cieszyńskiego Sylwia Pieczonka.

Czytaj także: Trzech pracowników czeskiej huty z koronawirusem. 

SOR, w czasie, gdy był zamknięty, został poddany dekontaminacji. Pacjenci, których stan wymagał takiej pomocy, kierowani byli na oddziały ratunkowe w szpitalach wojewódzkich w Bielsku-Białej i Jastrzębiu-Zdroju.

SOR cieszyńskiej placówki obsługuje ok. 33 tys. pacjentów rocznie. (PAP)


Komentarze