Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

SOR szpitala w Częstochowie znów otwarty

Wybory2020
SOR Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie wznowił w sobotę normalną pracę po czasowym zamknięciu z powodu obecności w nim pacjenta zakażonego koronawirusem – poinformował PAP dyrektor szpitala Zbigniew Bajkowski.

SOR częstochowskiego szpitala, a także Oddział Chorób Płuc został czasowo wyłączony w czwartek, po tym, jak pojawił się tam pacjent z objawami niewskazującymi początkowo na zakażenie koronawirusem - dopiero później okazało się, że jest zakażony. Pacjent został przetransportowany do szpitala w Tychach, a dyrekcja częstochowskiej placówki zdecydowała o wstrzymaniu przyjęć i przeprowadzeniu dezynfekcji.

Ponad 20 osób, które miały kontakt z pacjentem, u którego zdiagnozowano koronawirusa - w tym 3 lekarzy - objętych zostało kwarantanną. Wciąż nie ma wyników badań osób, które zetknęły się z zakażonym.

Jak powiedział PAP dyrektor Bajkowski, SOR został ponownie otwarty w sobotę rano, jeszcze tego samego dnia zostanie otwarta izolatka, w której przebywał pacjent. Została poddana dekontaminacji. Oddział Chorób Płuc pozostanie zamknięty jeszcze przez pięć dni - do czasu uzyskania wyników badań wszystkich osób, które miały kontakt z zakażonym - wyjaśnił dyrektor.

W woj. śląskim w ostatnich dniach kilka szpitali w woj. śląskim musiało czasowo zamknąć swoje oddziały po pojawieniu się tam pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. (PAP)


Komentarze