Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Pracownik Urzędu Miasta Katowice zakażony koronawirusem!

Wybory2020
Jeden z pracowników Urzędu Miasta Katowice jest zakażony koronawirusem. Przedstawiciele magistratu zapewniają, że osoba, u której wykryto SARS-CoV-2 nie miała kontaktu z mieszkańcami i urząd pracuje tak, jak dotychczas, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Informację o potwierdzonym przypadku zakażenia urzędnika, podaną przez portal Katowice24.info, potwierdziła w rozmowie z PAP rzeczniczka urzędu miasta Ewa Lipka.

Rzeczywiście jest jeden przypadek, o którym zgodnie z procedurami zostali poinformowani wszyscy urzędnicy. Ta osoba nie miała kontaktu z mieszkańcami, przez cały czas urząd funkcjonuje zgodnie z przyjętymi zasadami, reżimem sanitarnym, który obowiązywał wcześniej – powiedziała Lipka.

Dodała, że osoby chcące załatwić sprawę są przez cały są przyjmowane w Biurze Obsługi Mieszkańców, w Wydziale Uprawnień Komunikacyjnych i w Urzędzie Stanu Cywilnego, oczywiście z obowiązkiem używania maseczki. Pomieszczenia są na bieżąco dezynfekowane.

Według nieoficjalnych informacji urzędnicy, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną, są kierowani na kwarantannę i badania.

Zastosowaliśmy się do wszystkich procedur i zaleceń sanepidu – powiedziała pytana o to Lipka.

Rzeczniczka poinformowała, że od początku lipca urząd wraca do normalnych godzin pracy, sprzed ogłoszenia stanu epidemii.

Źródło: PAP


Komentarze