Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
16 °C
AAA

PKW: czekamy już tylko na protokoły z Wielkiej Brytanii. Andrzej Duda - 43,67 proc. głosów, Rafał Trzaskowski - 30,34 proc.

PKW zamierza podać pełne wyniki wyborów jeszcze tej nocy; wciąż czekamy na protokoły z Wielkiej Brytanii - poinformował w poniedziałek wieczorem rzecznik PKW Tomasz Grzelewski.

Na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej dostępne są wyniki z 27 168 na 27 230 obwodów głosowania, czyli 99,77 proc. obwodowych komisji wyborczych.

Zgodnie z tymi danymi Andrzej Duda w wyborach prezydenckich zdobył 43,67 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 30,34 proc. Na Szymona Hołownię zagłosowało 13,85 proc. Polaków, na Krzysztofa Bosaka - 6,75 proc., na Władysława Kosiniaka-Kamysza - 2,37 proc., a na Roberta Biedronia - 2,21 proc.

Rzecznik PKW przekazał PAP, że czekamy już tylko na protokoły z Wielkiej Brytanii - chodzi o dwie komisje z Manchesteru. Grzelewski podkreślił, że PKW zamierza podać pełne wyniki wyborów, jak tylko do Komisji wpłyną protokoły z Wielkiej Brytanii, najprawdopodobniej jeszcze tej nocy.

Na mocy specustawy o organizacji wyborów prezydenckich w 2020 r., na wyniki głosowania w obwodach za granicą będziemy czekać maksymalnie 48 godzin od zamknięcia lokali (dotychczas w Kodeksie wyborczym obowiązywał termin 24 godzin).(PAP)


Komentarze