Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Pacjenci z Cieszyna wrócą do domu? Czują się coraz lepiej

Wybory2020
Troje pacjentów w Szpitalu Śląskim w Cieszynie, u których potwierdzono koronawirusa, czuje się już bardzo dobrze. Nie mają objawów chorobowych. Oczekują na wynik badań i koniec 2-tygodniowej kwarantanny – powiedziała w poniedziałek rzecznik placówki Ewa Herman.

"Pacjentom zostaną wkrótce pobrane próbki do badań na obecność koronawirusa. Jeśli wyniki będą negatywne, będą mogli - po zakończeniu terminu kwarantanny - opuścić szpital. Nie mają już objawów chorobowych. Ich stan jest obecnie bardzo dobry" – powiedziała rzecznik szpitala.

Pierwszy pacjent, który trafił do cieszyńskiego szpitala wrócił z Niemiec. Miał po powrocie kontakt z różnymi osobami. W miniony wtorek nadeszły wyniki jego oraz żony. W obu przypadkach potwierdzono obecność wirusa SARS-Cov-2. Dzień później potwierdzono zakażenie u 8-letniego dziecka, spokrewnionego z parą.

CZYTAJ TAKŻE - 2 nowe przypadki w woj. śląskim

Ewa Herman powiedziała, że na oddziale obserwacyjno-zakaźnym Szpitala Śląskiego przebywają jeszcze dwie osoby, u których podejrzewano obecność wirusa SARS-CoV-2. "Jeszcze dziś jedna z nich zostanie prawdopodobnie wypisana. Wynik badań był negatywny. Druga osoba zostanie przekazana na oddział płuc i gruźlicy. Nie ma koronawirusa, lecz typowe schorzenie płuc" – wyjaśniła.(PAP)


Komentarze