Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Na Śląsku 9 kolejnych osób z potwierdzonym zakażeniem (szczegóły)

U 9 kolejnych osób w woj. śląskim potwierdzono w ostatnich godzinach zakażenie koronawirusem – podał w środę Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. W sumie w regionie jest 96 zakażonych.

W dobrym stanie jest kobieta w sile wieku, która trafiła na oddział zakaźny szpitala w Bytomiu. Dotąd była pod nadzorem służb sanitarnych w Gliwicach, które ustaliły, że prawdopodobnie zakaziła się w swoim miejscu pracy.

Również kontakt z osobą chorą w miejscu pracy był przyczyną zakażenia młodego mężczyzny, który przebywa w izolacji domowej. Jest w dobrym stanie, pod nadzorem sanepidu w Gliwicach.

W dobrym stanie zdrowia w izolacji przebywa też kobieta w sile wieku z powiatu cieszyńskiego. Zakaziła się przez kontakt z osobą chorą.

Kontakt z osobą z otoczenia był przyczyna zakażenia młodej kobiety. Jest obecnie w izolacji domowej, pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Tychów. W dobrym stanie jest kobieta w sile wieku z powiatu gliwickiego. Jak ustaliły służby sanitarne, mieszkanka zakaziła się od osoby, która wróciła z Francji.

W kwarantannie przebywał z kolei mężczyzna w sile wieku, który wrócił z zagranicy. Gdy wystąpiły objawy, mieszkaniec powiatu gliwickiego skonsultował się z lekarzem, który zdecydował, że mężczyzna może leczyć się w domu. Na konsultacji w szpitalu w Chorzowie była kobieta w średnim wieku z powiatu lublinieckiego. Lekarz chorób zakaźnych ocenił jej stan jako dobry i zdecydował, że może leczyć się w domu. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia.

W miejscu pracy najprawdopodobniej zakaził się mężczyzna w sile wieku. W dobrym stanie zdrowia przebywa w izolacji w swoim domu w powiecie zawierciańskim. W ciężkim stanie do szpitala w Zawierciu zgłosiła się kobieta z powiatu myszkowskiego, która wykazuje wyraźne objawy zakażenia koronawirusem. Sanepid ustala źródło zakażenia.

Czytaj także: Nie żyje dwóch pacjentów z koronawirusem!

Według ostatnich danych z wtorkowego wieczoru w woj. śląskim kwarantannie poddanych było – zgodnie z nałożoną decyzją administracyjną – 2779 osób. 113 osób było hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, pod nadzorem epidemiologicznym pozostawało 7990 osób. Dwie zakażone koronawirusem osoby zmarły. (PAP)


Komentarze