Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
16 °C
AAA

Kontrowersyjny wpis Korwina-Mikkego o kobietach!

Wybory2020
Bez wątpienia jednym z największych wyzwań Konfederacji podczas kampanii prezydenckiej było ukrywanie Janusza Korwin-Mikkego. Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi polityk mógł utrudnić Krzysztofowi Bosakowi walkę o wyborców. To się udało, ale kilka godzin po zakończeniu głosowania jeden z liderów Konfederacji opublikował wpis w swoim stylu.

Janusz Korwin-Mikke odniósł się do badań sondażowych Ipsos dotyczących płci wyborców. Stwierdził, że rosnące poparcie Konfederacji wśród kobiet nie jest dobrym wyznacznikiem. Według niego, to mężczyźni "torują drogę do zmian. Kobiety i tak w przyszłości podążają za mężczyznami". 

Nie ukrywam, że martwi mnie wyrażanie radości, że spadł procent popierających KONFEDERACJĘ mężczyzn. Moim celem jest mieć poparcie 40% mężczyzn i 5% kobiet. To mężczyźni torują drogę do zmian. Kobiety i tak w przyszłości podążają za mężczyznami.”

Janusz Korwin-mikke na twitterze

Pod wpisem posła pojawiło się kilkaset komentarzy krytykujących opinię Mikkego. Według niektórych użytkowników Twittera lider Konfederacji wprost obraził kobiety i uprzedmiotowił je w relacji z mężczyznami. 

fot. FB Janusz Korwin-Mikke


Komentarze