Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Koniec z pracą za granicą! Czeka cie kwarantanna

Wybory2020
Koniec z pracą za granicą. Rząd zaostrzył prawo. Od 27 marca osoby, które na co dzień mieszkają w Polsce, ale pracują np. w Czechach czy w Niemczech, będą musiały po powrocie do domu poddać się 14-dniowej kwarantannie. W konsekwencji - nie będą mogły wrócić do pracy następnego dnia.

Koniec z możliwością pracy za granicą. W związku z wejściem w życie nowego rozporządzenia ministerstwa zdrowia, które zaostrzyło zasady społecznej izolacji, mieszkańcy miejscowości takich jak Cieszyn, którzy często mieszkają w Polsce, a pracują w Czechach, teraz po powrocie z pracy będą musieli poddać się 14-dniowej kwarantannie. Co za tym idzie - kolejnego dnia do pracy nie wrócą.

- Począwszy od 27 marca 2020 roku (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim - informuje Alina Kucharzewska, rzecznik Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Przypomnijmy, że do tej pory przepisy pozwalały Polakom na co dzień pracować poza granicami kraju, a następnie wracać z pracy do domu. Wystarczyło posiadać dokument, który zaświadczał o zatrudnieniu w sąsiednim państwie. Teraz ze względów bezpieczeństwa zdecydowano się z tej możliwości zrezygnować i jeszcze bardziej uszczelnić granice kraju.

Nowe ograniczenie dotyczące przekraczania granic działa na całym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Obowiązuje do Wielkanocy, czyli 11 kwietnia.Niewykluczone, że zostanie przedłużone.

Źródło: dziennikzachodni.pl/Własne


Komentarze