Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Europoseł Kohut pisze do Morawieckiego: Pora ruszyć d... i coś w końcu zrobić!

Europoseł Wiosny z ziemi śląskiej, Łukasz Kohut, traci powoli cierpliwość wobec zachowania rządu w sprawie pracowników transgranicznych.

Europoseł Łukasz Kohut z początkiem kwietnia wysłał do premiera Mateusza Morawieckiego list w sprawie polskich pracowników, którzy pracują na co dzień za granicą np. w Czechach. Z powodu zamknięcia granic nie mogą dostać się do swoich miejsc pracy, przez co tracą zarobek, a nawet stanowiska. Europoseł najwidoczniej zdenerwował się zwlekaniem rządu w tej ważnej dla wielu ludzi kwestii. Napisał na Twitterze: "17 dni temu napisałem do Pana list w sprawie pracowników transgranicznych! Czas ma znaczenie, ludzie tracą pracę, na co Wy czekacie!? Pora ruszyć d... i coś w końcu zrobić (pisownia oryginalna)".

Natomiast na Facebooku wytłumaczył się z ostrego języka - Na ogół staram się unikać agresywnego języka w debacie publicznej. Ale w tym przypadku - naprawdę nie ma już na co czekać. Ludzie chcą najzwyczajniej w świecie pracować po drugiej stronie granicy - bo państwo polskie zwyczajnie nie zapewniło im wcześniej godnych warunków pracy (a raczej godnej płacy). I dodatkowo teraz zamknęło im granicę i możliwość zarobku. To jest ogromna grupa ludzi na Śląsku, ale nie tylko u nas. Ze sztuczną granicą Śląska w tle.


Komentarze