Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
16 °C
AAA

Budka: liczę na dobre rozmowy z Szymonem Hołownią

Szef PO Borys Budka powiedział, że liczy na dobre rozmowy z Szymonem Hołownią. Marzyłoby się, aby Szymon Hołownia dołączył do nowej Platformy w jakiejś formule lub byśmy współpracowali jeżeli będzie tworzył swój ruch - dodał Budka.

Budka zapytany w poniedziałek rano w TVN24, co zaproponuje Szymonowi Hołowni, "którego elektorat jest kluczem do zwycięstwa w drugiej turze wyborów" odparł, że "przede wszystkim zmiany i to, że prezydentura może budować wspólnotę, o której też mówił Szymon Hołownia". "Przecież on poszedł do wyborów, jako ktoś, kto chce zmieniać Polskę" - podkreślił.

Budka pytany był, czy jeśli Trzaskowski wygra wybory na prezydenta Polski to PO poprze Hołownię w wyborach na prezydenta Warszawy.

"Nie będziemy rozmawiać o żadnych stanowiskach, znam Szymona Hołownię, nie podejrzewam, żeby kiedykolwiek padło takie pytanie ze strony Szymona Hołowni, to nie jest człowiek, który będzie chciał czymkolwiek handlować. O tym jestem przekonany, możemy się różnić, ale wiem, że wartości mamy takie same" - powiedział.

Dopytywany o ewentualną kandydaturę Hołowni na prezydenta Warszawy jako kandydata PO lub z jej poparciem odparł, że "zna deklarację Szymona Hołowni, że nie jest zainteresowany".

Czytaj także: Dane PKW z 82,2 proc. obwodów: Duda 45,73; Trzaskowski 28,51 proc.

"Ja tego scenariusza nie przewiduję, natomiast będziemy rozmawiać o wszystkich wariantach. Mnie marzyłoby się, aby Szymon Hołownia dołączył do nowej Platformy w jakiejś formule lub byśmy współpracowali jeżeli będzie tworzył swój ruch" - wskazał.

"Jeżeli później możemy wspólnie zagwarantować mocną demokratyczną większość w polskim parlamencie, to może gra jest warta świeczki. My nie mamy wrogów po stronie opozycji, my wiemy gdzie jest nasz przeciwnik i dlatego liczę na dobre rozmowy z Szymonem Hołownią, bo przecież w sferze wartości (...) jesteśmy po tej samej stronie" - stwierdził szef PO.

Dodał, że z Hołownią będą rozmawiać o tym, jak zmieniać Polskę. "Ja bym chciał być po tej stronie, żebyśmy wspólnie z Szymonem Hołownią i jego wyborcami również rozmawiali o projektach przyszłościowych, natomiast jestem ostatnią osoba, która będzie mówiła o tych rozmowach publicznie" - powiedział Budka. (PAP)


Komentarze