Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-3 °C
AAA

Bielsko- Biała: Maseczki trafiają do potrzebujących

Rozpoczęła się dystrybucja maseczek sanitarnych, które dzień wcześniej dotarły do miasta z Chin. Prosto z magazynów są rozwożone do instytucji działających w Bielsku-Białej. Trafiły już m.in. do szpitala miejskiego oraz domów pomocy społecznej.

W tych trudnych dla nas wszystkich chwilach pamiętamy także o innych potrzebujących. Jarosław Klimaszewski w uzgodnieniu z zarządem spółki Martes Sport podjął decyzję, aby podzielić się maseczkami z placówkami, które nie są podległe Urzędowi Miejskiemu - m.in. z Bielskim Pogotowiem Ratunkowym, Szpitalem Wojewódzkim, Szpitalem Pediatrycznym oraz szpitalami w Żywcu, Cieszynie i Tychach. Część maseczek została wysłana również do Ustki - naszego miasta partnerskiego.

Czytaj także: MZ: Mamy 45 nowe przypadki zakażenia #koronawirus

5 tys. maseczek zostało przekazanych do dyspozycji Straży Miejskiej. Podczas codziennych patroli strażnicy będą odwiedzać sklepy spożywcze i – tam gdzie będzie taka potrzeba – przekazywać maseczki ich personelowi.

Przypominamy, że 165 tys. maseczek, które trafiły do Bielska-Białej, to efekt działań podjętych przez prezydenta miasta i zarządu Grupy Kapitałowej Martes Sport. Chińscy przedsiębiorcy, z którymi firma Martes Sport współpracuje od lat, zareagowali w sposób błyskawiczny, oferując bezcenną pomoc. Warto podkreślić, że nie jest to jedyny transport, jaki dotrze do Bielska-Białej - kolejne 20 tysięcy maseczek czeka na dostawę.

FOTO: UM Bielsko - Biała


Komentarze