Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Apel władz Cieszyna do mieszkańców [GALERIA]

Wybory2020
Nie pracujesz w Czechach – nie przekraczaj granicy – zaapelowały w niedzielę władze Cieszyna. Każdy, kto nie jest zatrudniony po drugiej stronie Olzy, wracając do Polski, będzie poddany obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie - przypomniano.

„Apelujemy do wszystkich, którzy nie muszą przekraczać granicy o powstrzymanie się od spacerów i wizyt u naszych czeskich sąsiadów. Każdy, kto przekracza granicę, aby wrócić do domu na terenie Polski, zobowiązany jest odbyć po powrocie obowiązkową kwarantannę. Będzie ona trwała 14 dni od dnia następnego po przekroczeniu granicy” – powiedziała rzeczniczka cieszyńskiego magistratu Katarzyna Koczwara.

Jak dodała, obowiązku tego nie stosuje się wobec osób, które przekroczyły granicę w celu wykonywania czynności zawodowych i są to w stanie potwierdzić na piśmie.

Rzeczniczka przypomniała, że od północy w niedzielę na polskich granicach wprowadzone zostały ograniczenia związane z wprowadzeniem zagrożenia epidemicznego. W obszarze działania śląskiego oddziału Straży Granicznej wyznaczonych zostało pięć miejsc, w których będzie można przekraczać granicę państwową. W Cieszynie to przejście piesze na Moście Przyjaźni, a także drogowe na trasie S-52.(PAP)

Foto: PAP


Komentarze