Wodzisław Śląski: tragiczny pożar domu. Zginęły dwie osoby

Straz

Redakcja

26 kwietnia 2021

W poniedziałek na ranem wybuchł pożar domu jednorodzinnego w Wodzisławiu Śląskim - Zawadzie. Są ofiary śmiertelne.

Służby otrzymały informację o pożarze tuż przed godz. 5 rano. Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, do zdarzenia doszło przy ul. Młodzieżowej.

Z relacji portalu Nowiny.pl wynika, że ogień pojawił się w mniejszym budynku na posesji. Służby wiedziały, że znajduje się w nim dwójka starszych mężczyzn. Niestety w trakcje akcji gaśniczo-ratowniczej okazało się, że niestety nie żyją - potwierdza WCZK.

Najprawdopodobniej doszło do awarii instalacji grzewczej. Działania zakończono po godz. 7. Drugi budynek, który znajduje się na tej posesji, nie był dotknięty pożarem.

AKTUALIZACJA

Jak relacjonował PAP st. kpt. Krzysztof Ograbek z wodzisławskiej straży pożarnej, gdy strażacy dotarli na miejsce, płomienie już dogasały - wcześniej rodzina próbowała samodzielnie gasić pożar, wlewając do płonącego pomieszczenia wodę przez okno, w którym wcześniej wybito szybę. Budynek był jednak silnie zadymiony. Wewnątrz były dwie osoby.

Strażacy szybko zlokalizowali pierwszego z mężczyzn, który leżał nieprzytomny blisko drzwi. Drugi poszkodowany - również nieprzytomny - znajdował się nieco dalej. Obaj zostali wyniesieni na zewnątrz. Rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową, która okazała się nieskuteczna. Ofiary to mężczyźni w wieku powyżej 60 lat - przyczyną ich śmierci mogło być zaczadzenie.

Okoliczności powstania pożaru ustali policja, przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa. Wiele wskazuje na to, że mogło dojść do zaprószenia ognia. Wykluczono pożar od urządzenia grzewczego; w pomieszczeniu znajdował się niewielki piecyk węglowy, jednak nic nie wskazuje na to, by to on przyczynił się do tragedii.

własne/PAP/Nowiny.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3