Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Żywiec: myślał, że policjanci mają... słabszy radiowóz

Wiadomości
Nawet 5 lat więzienia może grozić 22-letniemu mieszkańcowi powiatu żywieckiego, który jadąc na motocyklu z pasażerką, nie zatrzymał się do kontroli i uciekając przed policjantami, złamał szereg przepisów ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło w Żywcu na ul. Browarnej. Pełniący tam służbę policjanci z miejscowej drogówki zauważyli motocykl jadący z dużą prędkością. Dali jego kierowcy sygnał do zatrzymania się, ten jednak zignorował to i zaczął uciekać.

Podczas ucieczki łamał szereg przepisów ruchu drogowego, przejechał na czerwonym świetle, w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 140 km/h, zwalniał, a potem znowu przyspieszał. Wszystkie te niebezpieczne manewry wykonywał narażając nie tylko swoje, ale też ryzykując życiem i zdrowiem pasażerki, którą przewoził. Po zatrzymaniu 22-latka wyjaśnił on policjantom, że uciekał, bowiem nie miał prawa jazdy.

Myślał też, że zdoła uniknąć odpowiedzialności i że policjanci nie dogonią go, gdyż mają za słaby radiowóz. Za popełnione przestępstwo 22-latkowi grozi kara nawet 5 lat więzienia. Odpowie też za popełnienie szeregu wykroczeń w ruchu drogowym.

Źródło: Policja Żywiec


Komentarze