Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
8 °C
AAA

Zmiany w organizacji ruchu wokół szpitala tymczasowego w Katowicach

MCK Katowice
W związku z utworzeniem szpitala tymczasowego w ścisłym centrum Katowic - w Międzynarodowym Centrum Kongresowym - czasowo zmieniono organizację ruchu w tym rejonie. Szpital lada chwila zacznie przyjmować pacjentów.

Policja apeluje, aby nie jeździć "na pamięć", zapoznanie się z wprowadzonymi zmianami i stosowanie się do ustawionych tam nowych znaków drogowych.

Wprowadzono zakaz zatrzymywania na ulicy Olimpijskiej na odcinku od Alei Roździeńskiego do ulicy Skrzypka, za wyjątkiem miejsc wyznaczonych do parkowania. Na wysokości ulicy Skrzypka obowiązuje nakaz jazdy w prawo, a ruch na odcinku ulicy Olimpijskiej od Alei Korfantego do ulicy Ordona jest ruchem jednokierunkowym; ruch pojazdów odbywa się od Korfantego w kierunku Olimpijskiej. Wyjazd z ulicy Ordona do Olimpijskiej może odbywać się tylko w lewo. Na wysokości ulicy Ordona w kierunku Alei Korfantego na odcinku Olimpijskiej obowiązuje zakaz wjazdu dla pojazdów, który nie dotyczy służb miejskich i pojazdów dojeżdżających do szpitala.

Szpital tymczasowy w MCK to placówka na 500 miejsc. W obiekcie trwają ostatnie prace. Według zapowiedzi służb wojewody śląskiego przyjmie pierwszych pacjentów najpóźniej w poniedziałek. (PAP)


Komentarze