Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-4 °C
AAA

Zmiany na Mickiewicza i Krasińskiego w Dąbrowie Górniczej

Osiedle w rejonie ul. Mickiewicza i Krasińskiego przeszło dużą i pozytywną zmianę. W ramach inwestycji miasta i Dąbrowskich Wodociągów przebudowano sieci wodociągowe, kanalizacyjne i deszczowe, a między blokami m.in. odnowiono skwery, chodniki i zmodernizowano place zabaw.

Prace objęły modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i odnowienie tego, co znajduje się nad nią. Dzięki temu, oprócz biegnących pod ziemią instalacji, mieszkańcy korzystają też m.in. z zagospodarowanych i estetycznych zielonych przestrzeni, miejsc postojowych, dróg i chodników. Najmłodsi do dyspozycji mają place zabaw.

W ramach inwestycji, przebudowano przyłącza wodociągowe, kanalizację sanitarną i deszczową. Po tym odtworzono trawniki na łącznej powierzchni prawie 8,8 tys. m2., które wiosną będzie można zobaczyć w pełnej krasie.

Aranżacja zieleni objęły również posadzenie 244 krzewów liściastych i 116 iglastych. Za wycinkę pięciu drzew, która była konieczna do przeprowadzenia prac ziemnych, wykonano nasadzenia zastępcze – to czternaście drzew – brzozy, jarzęby i klony. 

Modernizacja objęła chodniki, uliczki i miejsca postojowe między blokami. Z myślą o dzieciach, w miejscach starych i sfatygowanych placów zabaw, na bezpiecznych nawierzchniach zamontowano nowe huśtawki, zjeżdżalnie i karuzele. 

Plac w rejonie bloku przy Mickiewicza 3 przeznaczony jest dla starszych dzieci, a znajdujący się przy blokach 10 i 11 dla młodszych. Powstały nowe wiaty śmietnikowe, utwardzono również miejsca pod pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Na osiedlu ustawiono ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.


Komentarze