Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Złodziej na wózku inwalidzkim ukradł telefon!

Wiadomości
Policja w Chorzowie wytropiła i zatrzymała złodzieja, który ukradł telefon komórkowy. Mężczyzna poruszał się na wózku inwalidzkim z uwagi na odniesioną kontuzję.

12 stycznia, w jednym ze sklepów na terenie miasta doszło do kradzieży telefonu komórkowego. Sprawą zajęli się śledczy z Komisariatu Policji I w Chorzowie. Analizując zapisy monitoringu sklepowego, zauważyli jak poruszający się na wózku mężczyzna, usuwa opakowanie z zabezpieczeniami z telefonu komórkowego, a następnie zabierając aparat, opuszcza sklep.

Choć od początku złodziej wydawał im się znajomy, to jednak fakt, że poruszał się na wózku inwalidzkim, nie dawał im ostatecznej pewności co do sprawcy. Jednak, jak się szybko okazało, kryminalni nie mylili się. Wytypowany przez nich złodziej, z uwagi na odniesioną wcześniej kontuzję, faktycznie chwilowo poruszał się na wózku, jednak to nie powstrzymało go od kolejnych kradzieży. 41-latek usłyszał już zarzut i teraz o jego losie zdecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5-letni pobyt w więzieniu.


Komentarze