Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Złapali mężczyznę który strzelał na sosnowieckim przystanku! [WIDEO]

Wiadomości
Sosnowieccy policjanci z komisariatu I, dzięki informacjom od mieszkańców, ustalili sprawcę zniszczenia wiaty przystankowej w centrum miasta. Młody mężczyzna ostrzelał ją. Straty powstałe na skutek zniszczenia wyceniono na ponad 1200 zł.

Do zniszczenia wiaty doszło 14 grudnia około 4.00. Przestępstwo odkrył rano operator monitoringu, który przeglądał jego zapisy, kiedy wyszło na jaw zniszczenie.

Czytaj także: strzelanina na przystanku?


Na filmie widać, jak młody mężczyzna zatrzymuje się na wysokości wiaty i kilkakrotnie oddaje strzały z nieznanej broni w jej kierunku.

Policjanci wykonali oględziny, w wyniku których nie zabezpieczyli śladów z których wynikałoby, że użyto broni z ostrą amunicją.

Władze miasta na swoim profilu opublikowały zapis monitoringu, wraz z apelem o pomoc w ustaleniu tożsamości wandala. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Do komisariatu I policji napłynęły informacje od mieszkańców, którzy sugerowali, kim może być mężczyzna widoczny na zapisie monitoringu.

Śledczy ostatecznie ustalili, że za aktem wandalizmu stoi 26-letni mieszkaniec Sosnowca, karany w przeszłości za przestępstwa narkotykowe. Podczas przeszukania zajmowanego przez niego mieszkania stróże prawa zabezpieczyli pistolet na kulki, którego użył on podczas przestępstwa. Wczoraj sprawca usłyszał zarzuty zniszczenia mienia w związku z wybrykiem chuligańskim, co oznacza podniesienie progu maksymalnej kary przewidzianej za to przestępstwo. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli również mienie podejrzanego.

Policja i miasto dziękują wszystkim osobom, które przekazały informacje w tej sprawie!

Foto: Policja Sosnowiec


Komentarze