Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Zgłoszenia do konkursów Ekobohaterzy i FotoEkoBlog - do 16 października

Do 16 października szkoły ponadpodstawowe z całej Polski mogą zgłaszać swój udział w konkursie Ekobohaterzy, w ramach którego będą rywalizować wiedzą o środowisku i pomysłowością w działaniach służących jego ochronie. Przedsięwzięciu będzie towarzyszył indywidualny konkurs FotoEkoBlog.

Organizatorem obu konkursów, które - ze względu na pandemię koronawirusa - w całości odbędą się w przestrzeni wirtualnej, jest Główny Instytut Górnictwa (GIG) w Katowicach. Nagrodami dla zwycięzców są m.in. laptopy, tablety, smartfony, vouchery na kurs fotografii, tablice interaktywne do klas czy doposażenie szkolnych ekopracowni.

Zadaniem Ekobohaterów jest promowanie proekologicznych działań i zasad zrównoważonego rozwoju wśród uczniów. Młodzież będzie musiała wykazać się wiedzą, umiejętnością poszukiwana informacji w internecie oraz pomysłowością w promowaniu działań proekologicznych

poinformowała rzeczniczka katowickiego GIG dr Sylwia Jarosławska-Sobór.

Konkursowe zmagania podzielono na cztery kategorie tematyczne: klimat i atmosfera, gospodarka wodna, odpady i surowce wtórne oraz niskoemisyjne technologie energetyczne i niskoemisyjna gospodarka. We wszystkich konkursowych zadaniach uczniom pomogą eksperci, którzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i udostępnią materiały edukacyjne. 

Głównym zmaganiom, prowadzonym przez stworzone w poszczególnych szkołach zespoły, towarzyszy indywidualny konkurs pod nazwą FotoEkoBlog.

To konkurs, gdzie za pomocą fotorelacji zamieszczonych na Instagramie uczniowie będą rywalizować o laur ekoinfluencera. Wzięcie udziału w konkursie to szansa na wypromowanie własnego ekobloga oraz zdobycie nagród

wyjaśniła rzeczniczka Instytutu.

Udział w obu konkursach jest bezpłatny. Przewidziano liczne nagrody zarówno dla opiekunów drużyn, zwycięzców kolejnych etapów, jak i finalistów. Rywalizacja potrwa do końca roku szkolnego, a zwycięzcy zostaną zaproszeni na minigalę w Katowicach we wrześniu przyszłego roku. Szczegóły konkursów dostępne są na stronie internetowej https://ekobohaterzykonkurs.eu/.

Konkurs jest częścią projektu pod nazwą "Ekobohaterzy – jako przykład podnoszenia poziomu świadomości ekologicznej i aktywizacji społeczeństwa dla działań na rzecz zrównoważonego rozwoju", dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. (PAP)


Komentarze