Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
13 °C
AAA

Zderzenie samochodów w Żorach. Sprawca kolizji był pod wpływem alkoholu

fot. KMP w Żorach
Zła ocena sytuacji i „podwójny gaz” przyczynił się do kolizji, do której doszło na ulicy Pszczyńskiej w Żorach. Choć wszystko wyglądało bardzo groźnie, to na szczęście dobrze się skończyło.

W niedzielę tuż po godzinie 7:00 na ulicy Pszczyńskiej w Żorach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Przybyli na miejsce mundurowi szybko ustalili przebieg zdarzenia.

Kierujący samochodem osobowym marki Opel 31-letni obywatel Ukrainy miał zamiar przejechać z ulicy Kleszczowskiej w ulicę Przyjazną, lecz nie zachował szczególnej ostrożności i nie zastosował się do obowiązującego przed skrzyżowaniem znaku „ustąp pierwszeństwa”. W wyniku swojego działania wjechał swoim samochodem wprost przed prawidłowo jadącego ulicą Pszczyńską mercedesa kierowanego przez 42-letniego mieszkańca powiatu gliwickiego”

informuje kmp w żorach. 

Po przebadaniu przez policjantów uczestników zdarzenia na zawartość alkoholu okazało się, kierujący Oplem znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Z uwagi na uszkodzenia zatrzymane zostały dowody rejestracyjne pojazdów, a pojazdy usunięte z drogi.

Źródło: KMP w Żorach