Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
30 °C
AAA

Zawiercie: pościg policyjny za dilerem zakończony sukcesem

Wiadomości
Policjanci z zawierciańskiego wydziału prewencji po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę, który wbrew zakazowi prowadzenia pojazdów, kierował samochodem. Jak się okazało, 43-latek posiadał przy sobie środki psychoaktywne, które znaleziono również w miejscu jego zamieszkania. Ze znalezionej amfetaminy mogło powstać ponad 540 „działek” dilerskich.

Policjanci z Zawiercia zauważyli przy ulicy Blanowskiej mężczyznę, który pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych kierował samochodem. 

Na widok radiowozu mężczyzna wysiadł z zaparkowanego już pojazdu i zaczął uciekać. Policjanci podjęli za nim pościg. Po krótkiej chwili 43-latek był już zatrzymany. Jak się okazało, mężczyzna miał przy sobie środki psychoaktywne. W toku dalszych czynności podjętych przez policjantów w miejscu jego zamieszkania dodatkowo znaleziono zakazane substancje

- przekazali policjanci.

Wstępne badania potwierdziły, że są to substancje psychoaktywne. Mężczyzna posiadał amfetaminę, z której można było przygotować ponad 540 „działek” dilerskich. Poza tym miał marihuanę, z której powstałoby kilka porcji.

Zawiercianin został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Źródło: slaska.policja.gov.pl


Komentarze