Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
21 °C
AAA

Zatrzymania w sprawie zabójstwa Łukasza Porwolika [ZDJĘCIA + WIDEO]

Artykuły
Śląska policja ujawnia kulisy akcji zatrzymania we Wrocławiu 40-letniego mężczyzny i jego 33-letniej partnerki podejrzanych o dokonanie zabójstwa zaginionego 35-letniego mieszkańca Chorzowa. Natomiast w Katowicach kryminalni i policyjni kontrterroryści zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o to zabójstwo.

Sąd już zdecydował: dwóch mężczyzn oraz kobieta najbliższe dni spędzą w areszcie. W przypadku Grzegorza P. jest to areszt na trzy miesiące, w przypadku pozostałych osób jest to czas krótszy.

40-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa połączonego z rozbojem, nielegalnego posiadania broni i materiałów wybuchowych oraz posiadania narkotyków powyżej dwóch kilogramów. 33-letnia kobieta usłyszała z kolei zarzut zacierania śladów, nielegalnego posiadania granatu oraz substancji narkotycznych. Trzecia osoba: zarzut zabójstwa i znieważenia zwłok.

Sprawa zagadkowego zaginięcia Łukasza Porwolika zelektryzowała mieszkańców regionu.

Według informatorów S24,  Łukasz Porwolik mógł nie opuścić warsztatu, w którym dokonano transakcji związanej z samochodem, tam też miał zostać zamordowany.  Śledczy przeszukali warsztat w Świętochłowicach. Należy on do ojca mężczyzny, który miał kupić od Łukasza samochód.

Spalone ciało znaleziono w okolicach Opola. Dokładnie w kompleksie leśnym pomiędzy Błotnicą Strzelecką a Płużnicą Wielką w powiecie strzeleckim. Znalazł je rolnik, który jechał traktorem drogą polną w rejonie ruin po Bakutilu czyli zakładzie produkującym mączkę kostną. Na miejsce pojechał ojciec zaginionego. Potwierdza, że klucze, które znaleziono przy zwłokach, pasują do drzwi mieszkania Łukasza.


Komentarze