Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
22 °C
AAA

Zamknięte kluby, nauczanie zdalne i obowiązek szczepień! Nowe obostrzenia

Wiadomości
fot. Ministerstwo Zdrowia
Stało się! Ministerstwo Zdrowia poinformowało o przywróceniu niektórych obostrzeń na czas świąteczno-noworoczny!

We wtorek na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceminister Waldemar Kraska poinformowali o przywróceniu niektórych obostrzeń!

Ze względu na niepokojącą sytuację związaną z COVID-19 zdecydowaliśmy się na podjęcie stanowczych działań. Od 15 grudnia wprowadzamy dodatkowe zasady bezpieczeństwa - poinformował Niedzielski. 

Rząd wprowadza za tydzień limity do 30 procent w sklepach, ośrodkach kulturalnych, galeriach oraz w kościołach! - Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę - dodał wiceminister Kraska.

Co więcej, na okres przedświąteczny (od 20 grudnia) rząd wprowadza nauczanie zdalne - Zdecydowaliśmy się, aby kilka dni, które poprzedzają ferie świąteczne wprowadzić naukę zdalną - będzie ona trwać do 9 stycznia - przekazał minister zdrowia. 

Rząd zamyka dyskoteki - Od 15 grudnia zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia - tłumaczył Kraska.

Od 15 grudnia ograniczamy limit z transporcie zbiorowym do 75 proc. oraz wprowadzamy testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19. Od 15 grudnia wszystkie osoby, które przylatują do nas spoza strefy Schengen muszą mieć wykonany test nie wcześniej niż 24 godz. przed przekroczeniem granicy. 31 grudnia i 1 stycznia będzie ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100 osób - z wyłączeniem osób zaszczepionych - dodał wiceminister Kraska. 

Od 1 marca rząd chce wprowadzić obowiązek szczepień dla 3 grup: medycy, nauczyciele i służby mundurowe.


Komentarze