Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
8 °C
AAA

Zakończony I etap przebudowy oddziałów w bielskim szpitalu wojewódzkim

Zakończył się pierwszy etap prac budowlanych związanych ze zmianą lokalizacji oddziałów chirurgii ogólnej i naczyniowej, a także neurologii w bielskim szpitalu wojewódzkim. Kompleksowo zmodernizowano pierwszą część jednego z budynków – podał szpital.

Wicedyrektor ds. administracyjno-technicznych szpitala Łukasz Matlakiewicz powiedział, że do wyremontowanych pomieszczeń przeprowadzono już oddział neurologii.

Teraz przystępujemy do modernizacji tej części szpitala, którą do tej pory zajmowała neurologia. Po remoncie zostanie tam przeniesiona chirurgia ogólna i naczyniowa”

– powiedział Matlakiewicz.

Wicedyrektor podkreślił, że przebudowa pomieszczeń odbywa się z uwzględnieniem zagrożenia zakażenia SARS–CoV-2.

Prace posuwają się zgodnie z planem. Teren inwestycji jest odizolowany od części szpitala, w których przebywają pacjenci oraz personel”

– wyjaśnił.

Oba szpitalne oddziały funkcjonują normalnie.

Rzecznik placówki Anna Szafrańska przypomniała, że prace przy inwestycji rozpoczęły się w czerwcu br. Całość powinna zostać zakończona w styczniu 2021 r.

"Dzięki inwestycji znacznie zwiększy się liczba łóżek na neurologii. Obecnie jest tam 37 łóżek. Oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej dysponuje 46 miejscami. Po remoncie liczba łóżek dla chorych pozostanie na podobnym poziomie" – dodała.

Modernizacja będzie kosztowała 2,6 mln zł. Jest ona realizowana dzięki dotacji z budżetu woj. śląskiego, która wynosi 2,3 mln zł.

Szpital wojewódzki w Bielsku-Białej to największa i jedna z najbardziej nowoczesnych placówek na południu Polski. Ma m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych. (PAP)

Foto: Szpital Wojewódzki Bielsko-Biała

 


Komentarze