Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
30 °C
AAA

Zakaz organizowania dyskotek? Nie w Częstochowie. Kilkaset osób na imprezie!

W miniony weekend właściciel dyskoteki w Częstochowie otworzył lokal pomimo zakazu organizowania tego typu imprez. Na miejscu interweniowali częstochowscy policjanci. Właściciel lokalu odpowie za naruszenie przepisów związanych z epidemią.

W ostatnim czasie do policjantów z Częstochowy napływały sygnały o organizowaniu w jednym z częstochowskich lokalów dyskotek w charakterze imprez zamkniętych. Zgłoszenie anonimowego mieszkańca oraz informacja ze Straży Miejskiej potwierdzały te przypuszczenia.
 

W nocy z 10 na 11 października 2020 roku w lokalu interweniowała policja. Okazało się, że trwa tam dyskoteka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na imprezie mogło przebywać nawet kilkuset uczestników. Część osób została wylegitymowana, zabezpieczono materiał dowodowy. Skutkiem policyjnej interwencji było także zamknięcie tego dnia lokalu.

Dalsze czynności prowadzi Wydział Kryminalny KMP w Częstochowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w kierunku art. 160 kodeksu karnego. O sprawie poinformowana zostanie również Państwowa Inspekcja Sanitarna. Właściciel odpowie za naruszenie przepisów mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawa korzystanie z dyskotek i klubów nocnych jest nadal zabronione. Zakaz ma na celu zapobieżenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.


Źródło: slaska.policja.gov.pl


Komentarze