Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
8 °C
AAA

Zabrze: ugodził sąsiada mieczem!

Wiadomości
Policjanci z komisariatu I zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który w trakcie awantury dwukrotnie ugodził mieczem swojego 33-letniego sąsiada. Sprawca ugodzenia usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją śledczych zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Grozi mu 10 lat więzienia.

Do niebezpiecznej w skutkach awantury doszło w piątek wieczorem w jednym z mieszkań w przy ulicy Legnickiej. Dyżurny komisariatu I po godzinie 23.00 otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w mieszkaniu przy ulicy Legnickiej doszło do ugodzenia mężczyzny ostrym narzędziem. Przybyli na miejsce mundurowi zastali w mieszkaniu rannego 33-latka. Mężczyzna posiadał ranne kłuta brzucha oraz ramienia, policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej i monitorowali do czasu przyjazdu pogotowia.

Ranny 33-latek, choć był przytomny, to nie potrafił wyjaśnić okoliczności powstania u niego obrażeń.

Jak się potem okazało, 33-latek chwilę wcześniej był u swojego 59-letniego sąsiada, który mieszka klatkę obok. Policjanci udali się tam i potwierdzili, że 33-latek przeszedł do mieszkania 59-latka i miał z nim wszcząć awanturę. Między mężczyznami doszło do bójki, w której trakcie 59-latek sięgną po miecz i dwukrotnie trafił nim 33-latka.

W wyniku ugodzenia mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala. Doznał m.in. uszkodzenia jelita. Na miejscu zdarzenia mundurowi zatrzymali sprawcę oraz  zabezpieczyli miecz. Badanie na zawartość alkoholu w  organizmie 59-latka wykazało ponad 2,0 promile alkoholu. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 


Komentarze